Suplementacja w ciąży i nie tylko – krótki ranking produktów

Długo szukałam suplementu dla siebie, który spełniłby moje oczekiwania. Ilość produktów, które są dostępne na rynku jest tak duża, że każdy konsument, nie tylko ciężarna ma problem, który jest właściwy i który wybrać.

Postanowiłam stworzyć krótki ranking suplementów dla kobiet, które planują ciążę, które są w ciąży i które już urodziły. Wszystkie produkty, które opisałam spokojnie możesz zastosować.
Dzisiejszy wpis ma na celu:

  • Pokazać, że cena nie zawsze idzie w parze z jakością produktu, a wręcz odwrotnie. Zobaczysz jak produkt renomowanej marki za duże pieniądze jest dużo gorszy od połowę tańszego.
  • Przypomnieć zasady suplementacji, ponieważ samo zażywanie suplementów nie jest równoznaczne z ich wchłanianiem.
  • Uświadomić Tobie, że lekarz nie zawsze ma rację jeśli sam się nie edukuje i nie jest na bieżąco z badaniami naukowymi
  • Dać do myślenia, że nie każdy reklamowany produkt jest taką perełką wśród suplementów

Ilość suplementów, które przedstawiam poniżej to kropla w morzu. Dlatego uczulam Cię na to aby czytać skład, porównywać, sprawdzać biodostępność składników.
No to zaczynam.

1. Falvit mama

Stary jak świat suplement, który ewaluuje wraz z wymogami dla ciężarnych. Cena pozwala na dostępność dla każdej kobiety. W zależności gdzie kupisz produkt zapłacisz od 15 zł do 25 zł za opakowanie. Skład jest w sumie podstawowy, choć dziwi mnie, dlaczego nie ma witaminy K. Osobiście nie jestem zwolenniczką suplementów, które w swoim składzie mają sporo substancji wiążących i wypełniających,  ponieważ wchłanialność takiego produktu jest dużo trudniejsza. Jeśli już zdecydujesz się na te suplement pamiętaj, że każe kapsułki powinnaś popijać wodą, aby nie dochodziło do zbędnych reakcji chemicznych w twoim organizmie.

falvit mama 17 25 zł 300x165 - Suplementacja w ciąży i nie tylko - krótki ranking produktów 

2. Pregna Plus

Suplement mocno wypromowany marketingowo. Znajdziesz go praktycznie w każdej aptece. Cena waha się od 28 zł do 35 zł za opakowanie. Szczerze trochę szkoda mi wydać tyle pieniędzy na średniej klasy suplement. Nie jestem zwolenniczką łączenia w suplementacji witamin i minerałów z kwasami EPA, DHA, ALA i omega. Skład dość ubogi, natomiast duża zawartość witaminy D może być kartą przetargową. Szkoda tylko, że nie ma witaminy K. Jeśli chodzi o kapsułki fajna forma żelowa, która z pewności ułatwi wchłanianie substancji Dziwi mnie fakt, że Pregna zamiast wydać dobry produkt witaminowy oraz dobry produkt z kwasami zrobił coś takiego. Osobiście szkoda mi kasy.

pregna plus 28 35 zł 300x195 - Suplementacja w ciąży i nie tylko - krótki ranking produktów pregna skład 300x226 - Suplementacja w ciąży i nie tylko - krótki ranking produktów

3. Vita- min plus mama

Cena suplementu mówi, o jakiego tym składu można się spodziewać. Dla kobiety ciężarnej raczej nie polecam stosowanie tego suplementu. Uważam, że bardziej można stosować go kiedy kobieta przygotowujesz się do ciąży lub najnormalniej w świecie profilaktycznie. Pamiętaj jednak aby do tego suplementu zakupić jeszcze odpowiednią dawkę witaminy D3+K2. Cena tego produktu wynosi od 15 zł do 20 zł za trzydzieści kapsułek. Bardzo fajnie, że producent oprócz składu wymienił szczegółowo składniki, jakie wchodzą w skład jednej kapsułki.

olimp vita min plus mama 15 20 zł 281x300 - Suplementacja w ciąży i nie tylko - krótki ranking produktów vita min plus mama składniki mineralne 300x275 - Suplementacja w ciąży i nie tylko - krótki ranking produktów vita min plus mama skład 186x300 - Suplementacja w ciąży i nie tylko - krótki ranking produktów

4. Witaminy i Minerały Prenatalne SOLGAR

Za ten suplement w aptece trzeba zapłacić od 50 zł do 60 zł. W opakowaniu znajduje się 60 kapsułek. Aby dostarczyć minimalne ilości niektórych witamin, musiałabyś brać dwie kapsułki dziennie oraz dokupić witaminę D, ponieważ zwartość tej witaminy jest bardzo mała. Warto by było również dosuplementować witaminę C, kwas foliowy Natomiast bardzo fajnie, że w składzie możesz znaleźć inozytol, cholina, selen, o którym wspominałam pisząc o rybach tutaj.
Uważam, że Solgar wypuścił średniej klasy suplement, który jest drogi i jeśli kobieta ciężarna miała by korzystać z tego suplementu, musiałaby zażywać 2 kapsułki dziennie co daje, że co miesiąc trzeba by było wydawać 50 zł. Słabo. Natomiast jeśli chodzi o jakość, to nie jest najgorsza jak na polskie realia farmaceutyczne 😉

solgar 50 60 zl 300x300 - Suplementacja w ciąży i nie tylko - krótki ranking produktów solgar sklad 189x300 - Suplementacja w ciąży i nie tylko - krótki ranking produktów

5. New Life

To dość drogi suplement, za który zapłacisz od 70 zł nawet do 80 zł. To dużo, widząc skład pastylki. Jest sporo składników, które są w zbyt małej dawce. Cieszy mnie jednak, że zawartość witaminy C jest na poziomie 66 mg w jednej tabletce. Czyli są spełnione normy IŻŻ ( 65-85 mg/d) choć osobiście uważam, że jest to mało biorąc pod uwagę, że witaminy C przyjmowanej doustnie nie da się przedawkować, ponieważ jej nadmiar wydalany jest z moczem. I skoro naukowo udowodniono, że witamina C chroni łożysko przed toksycznym działaniem nikotyny, która może spowodować niedotlenienie płodu, warto jednak zastanowić się nad większą dawką witaminy C w systemie dobowym. Osobiście na dobę potrafię przyjąć do 1 g witaminy C i czuję się dobrze, a moje dziecko rozwija się prawidłowo.

 

new live skład 228x300 - Suplementacja w ciąży i nie tylko - krótki ranking produktównew liwe 70 80 zl 229x300 - Suplementacja w ciąży i nie tylko - krótki ranking produktów

6.Pregnancy Comlex

Suplement, który już lepiej wygląda jeśli chodzi o skład natomiast cenę też ma swoją. Jeśli zdecydujesz się na kupno tego suplementu musisz liczyć się z wydatkiem od 80 zł do 90 zł. Dużym ułatwieniem jest czytelny skład oraz dzienne, procentowe zapotrzebowanie na dany składnik. Kłamstwem jednak jest, że zapotrzebowanie witaminy D w tym suplemencie zostało pokryte w 100% ponieważ 10µg to jest 400 IU , czyli pięciokrotnie mniej niż powinna przyjmować kobieta w ciąży czy w ogóle dorosły człowiek. Jest również bardzo mała zawartość wapnia. No ale suplement zawiera kompleks aminokwasów egzogennych, czyli tych, których organizm nie potrafi sam syntetyzować i musi dostarczać w pożywieniu.

pregnancy complex opakowanie 85 zl 300x300 - Suplementacja w ciąży i nie tylko - krótki ranking produktówpregnancy complex skład 203x300 - Suplementacja w ciąży i nie tylko - krótki ranking produktów

 

7. Vitamin Code – Raw Prenatal

To suplement z wyższej półki ponieważ cena 200 zł -270 zł może odstraszyć każdego. To prawda. Jednak jeśli szukasz w 100% naturalnego suplementu, który nie zawiera wypełniaczy, jest bez glutenu i laktozy, kazeiny, to właśnie jest taki produkt. Idealny dla wegetarian. Co przekłada się na cenę i to, że w polskich aptekach nie dostaniesz tego produktu. Kapsułki wystarczą n 60 dni jeśli będziesz suplementować je 3 dziennie. Możesz otworzyć kapsułkę i przyjmować sam proszek, co usprawni wchłanialność substancji.
Jeśli chodzi o skład, no cóż też nie jest w pełni satysfakcjonujący jeśli chcesz aby witaminy i minerały stanowiły 100% twojego dziennego zapotrzebowania.  Co ciekawe, że znajdziesz w tym suplemencie Lactobacilus bulgaricus, bakterie probiotyczne budujące florę bakteryjną człowieka. W składzie na samym końcu widnieje również Molibden, który jest pierwiastkiem śladowym jeśli chodzi o występowanie w organizmie człowieka. Między innymi pomaga w lepszym przyswajaniu żelaza, poprawia metabolizm puryn. Natomiast jego niedobór może utrudniać wchłanialność innych składników.

Fotor 150339032318187 300x300 - Suplementacja w ciąży i nie tylko - krótki ranking produktówvitamin code skład 253x300 - Suplementacja w ciąży i nie tylko - krótki ranking produktów

Zatem jak widać przekrój przez suplementy jest bardzo duży i trzeba naprawdę się nagimnastykować aby znaleźć dobry suplement, który będzie miał dobrą wchłanialność. Pamiętaj jednak, że nie samymi suplementami kobieta żyje i należy zachować zdrowy rozsądek. Dieta jest równie ważna aby uzupełniać niedobory witamin i minerałów. Zatem połączenie dobrej diety oraz zdrowego suplementu daje nam wartość dodaną w każdym momencie życia, w którym się znajduje każda z nas.

Jeśli chcesz zajść w ciążę – dbaj o siebie.

Jeśli jesteś w ciąży – dbaj o siebie.

Jeśli jesteś mamą – dbaj o siebie.

PONIEWAŻ NIKT INNY TEGO NIE ZROBI ZA CIEBIE – a już na pewno nie zrobi tego tabletka, którą połkniesz
i skończą się kłopoty. Jest to bardziej złożony proces.

 

Pamiętaj, że ten artykuł jest tylko czysto poglądowym materiałem. Nie reklamuję żadnych suplementów, nie narzucam, z czego masz korzystać. Chcę tylko pokazać, jakie są różnice i na co warto zwrócić uwagę.
Jeśli masz suplement, który zażywasz i chcesz się podzielić spostrzeżeniami z innymi, pisz śmiało w komentarzu pod wpisem. Czekam z niecierpliwością 🙂

 


Powrót

Dodaj komentarz